زیرگروه دروپال

زمان برگزاری جلسه‌ی آینده

  • تاریخ برگزاری جلسات : دوشنبه ها ساعت ۱۶ الی ۱۷

جهت اطلاع از مباحث و موضوعات جلسات به وب سایت گروه مراجعه نمایید.

وب سایت گروه : http://www.isfdrupalug.ir

توضیحات


سلامی به قشنگی شهر اصفهان - شهر زیبای خدا

دروپال چیه ؟

  • می دونید دروپال چیه؟ نمی دونید ؟ ای وای نصف عمر حرفه ای تون به باد رفت. در خواب غفلت بودید و خبر نداشتید.
  • دروپال یکی از قوی ترین و خفن ترین سیستم های مدیریت محتوای (Content Management System - CMS) دنیاست که علاوه بر اون یک Content Management Framework یا CMF هم هست.

این ویژگی یعنی دروپال یک قابلیت انعطاف خیلی بالایی داره و می تونید با استفاده از زبان برنامه نویسی PHP و یا حتی سایر زبان های برنامه نویسی با اون کار کنید و کار مورد نظر خودتون را از توش در بیارید.
برای این کاری که گفتم البته باید با API های دروپال کار کنید که خیلی کار راحتیه و آموزش هاش داخل اینترنت هست به خصوص آدرس http://api.drupal.org که همراه با مثال های متنوع و کاربردی می تونید نحوه کار کردن با اون ها را ببینید.

  • دیگه جونم براتون بگه که خیلی قسمت های دیگه هم داره مثلا سیستم امنیتی خیلی خوبی داره و تیم امنیتی اون همیشه حواسشون هست و تا حالا من برخورد نکردم که خود دروپال مشکل پیدا کنه و سایت های دروپالی به خطر بیفتند. از نظر کارایی هم سیستم کش خیلی خوب و چند مرحله ای داره. از نظر بهینه سازی برای موتورهای جستجو (Search Engine Optimization - SEO) خیلی خوب روش کار شده و حتی مباحث تقریبا جدیدی مثل وب معنایی یا همون Semantic Web توی دروپال به خوبی پشتیبانی میشه.کلا خیلی خوبه !!!

دیگه منبع معرفی نکنم خودتون بزنید داخل گوگل دروپال به فارسی سایت های آموزشی فارسی جالبی هست که می تونید شروع کنید.


دیگر سایتهای مفید در زمینه دروپال: drupalcms.ir / drupalir.com / drupaliha.com / osiengine.com / hejazee.ir / drupaleasy.ir / drupalika.org / drupalion.com / drupalmaster.ir / fadrupal.ir /

چرا گروه دروپال ؟

‫هدف از تشکیل این گروه اشتراک اطلاعات و تجربیات دروپال کاران اصفهانی در زمینه های مختلف فنی است تا از این طریق‬ بتوان هم به معرفی بهتر و گسترده تر دروپال پرداخت و هم دوستان با آشنا شدن با یک دیگر زمینه تشکیل تیم و انجام پروژه‬ های بزرگ تر را نیز ایجاد کنند‬.


لیست پستی

  • هنوز ایجاد نشده است.

منتظر حضور فعال شما در جلسات هستیم.